Voorzitters DOVO

Voorzitters van DVO en DOVO:

Bij de oprichting van de voetbalvereniging DVO op 23 april 1933 bestond de club uit 12 leden. De eerste officiële vergadering vond plaats op 30 mei 1933 en tijdens die vergadering werd het bestuur gekozen.

Gegevens daarover vinden we in 2 schriftjes, allebei met hard kaft. Het ene schriftje bevat jaarverslagen vanaf 1935 en het andere schriftje bevat notulen van vergaderingen vanaf die genoemde 30 mei 1933.

Het bestuur en de leden vergaderden ongeveer 5 keer per jaar en die bijeenkomsten vonden plaats in een kleedtent. Tijdens die eerste vergadering werd Johann Huibers tot voorzitter benoemd. Kennelijk liep één en ander niet naar wens, want al in september 1933 wordt D.H. Willems als zijn opvolger benoemd. Deze voorzitter houdt het een kleine 2 jaar vol, maar ook hij voldoet niet. Vaak is hij bij vergaderingen afwezig (H.G. van de Loosdrecht en Cl. van Kooten zijn dan afwisselend waarnemend voorzitter) en later blijkt dat de voorzitter zijn contributie niet betaalde.

Op 27 juli 1935 wordt de eerste voorzitter gekozen waarover in verslagen en notulen met waardering wordt gesproken. Het is Hen van Barneveld. Hij leidt de vereniging 13 jaar, alhoewel over dit aantal jaren in de notulen en jaarverslagen tegenstrijdige berichten staan. De notulen vermelden dat Hen tot 3 april 1946 voorzitter is, terwijl het jaarverslag spreekt over vervanging tijdens het seizoen '47-'48. Piet Hiensch, de opvolger van Hen van Barneveld, zegt daarover dat hij in het jaar '48 tot voorzitter gekozen werd: dus laten we het daar op houden.

Piet Hiensch is 20 jaar voorzitter en zijn vervanger wordt in 1968 Gerrit Borg. Deze voorzitter, die in zijn 'ambtstermijn' tevens voorzitter wordt van de VZC (Vereniging van Zaterdag¬clubs) en voorts een flink aantal jaren zitting neemt in het Sectie-bestuur Zaterdagamateurvoetbal van de KNVB, vervult die functie tot 1982.

Wim Loch is vervolgens voorzitter van DOVO van 1982 tot en met het seizoen 1989-1990. Vanaf die tijd fungeert Haijo Helder t/m het seizoen 1999-2000 als voorzitter.

Op de A.L.V. van 25 september 2000 wordt Bert Septer door het bestuur als voorzitter voorgedragen en door de A.L.V. benoemd. Na een roerige tijd legt Bert op 1 april 2010 zijn functie neer en neemt jeugdvoorzitter Bart Kelderman waar tot de BALV van 28 april 2010. Op deze vergadering wordt Henri Drost gekozen tot voorzitter.

Tijdens de A.L.V. van december 2013 geeft Henri aan niet meer beschikbaar te zijn voor een nieuwe termijn van 3 jaar, waarop vervolgens op de A.L.V. van 16 juni 2014 Bart Kelderman word aangenomen tot voorzitter van DOVO.

Bart Kelderman heeft aangegeven om per 1 januari 2017 te stoppen als voorzitter. Dit, omdat hij de werkzaamheden niet meer kon combineren met het leiden van zijn snel groeiende bedrijf. Tijdens de A.L.V. van 12 december 2016 is Jan Willem de Groot unaniem gepresenteerd als de nieuwe preses van DOVO.

Jan Willem de Groot heeft DOVO door een moeilijke periode heen geloodst en heeft ervoor gekozen zijn termijn van drie jaar te verlengen tot DOVO in enigszins rustiger vaarwaater is gekomen. Juni 2020 is het moment waarop hij het stokje overgeeft aan een oude bekende Bert Septer. Deze wordt op de vergadering van 20 juni 2020 verkozen tot voorzitter. 

In het kort:

J. Huibers (Johann): tot midden september 1933
D.H. Willems: tot zaterdag 27 juli 1935
H. van Barneveld (Hen): tot januari 1948
P. Hiensch (Piet): tot augustus 1968
G.A. Borg (Gerrit): tot augustus 1982
W. Loch (Wim): tot juni 1990
H. Helder (Haijo): tot september 2000
B. Septer (Bert): tot 1 april 2010 (Bart Kelderman neemt waar tot de BALV van 28 april 2010)
H. Drost (Henri): vanaf 28 april 2010 tot 2014
B. Kelderman (Bart): vanaf 16 juni 2014 tot 12 december 2016.
J.W. de Groot (Jan Willem): vanaf 12 december 2016 tot 15 juni 2020.
B. Septer (Bert): vanaf 15 juni 2020 tot heden.

Delen